Pico Maccario

Vendade Pico ja Vitaliano Maccario juhitud veinimaja on modernsuse sümbol nii viinamarjaistanduste haldamisel kui ka veinide valmistamisel: eesmärgiks on saavutada veini võimalikult kõrge kvaliteet. Tootmine algab täpse meeskonnatööna juba viinamarjaistandustest , kuni veinikeldrini ja sealt edasi jõuab vein igasse maailma nurka.

Veinid laagerdatakse roostevabast terasest suurtes vaatides, tonneaux’s või barrique’ides, mille käigus püüeldakse alati kõrgeima kvaliteedi poole, samas austades viinamarjade originaalseid omadusi. Sel põhjusel pühendub Pico Maccario veinitehas viinamarjaistanduste tehnoloogilisele innovatsioonile ja teadusuuringutele. Uuendusliku tehnoloogia oskuslik kasutamine, kui see on hästi kalibreeritud, on peamine tee kõrgeima kvaliteedi ja tootlikkuse saavutamisel.

Pico Maccario Viinamarjaistandused:

MONFERRATO

Monferratos kuulub Pico Maccariole ligi sada hektarit Barbera, Viognier, Cortese, Sauvignon Blanc ja Moscato d’Asti viinamarjadega. Tänu savisele ja keskmise tekstuuriga pinnasele on Pico Maccario veinid tasakaalustatud ja moodsalt mitmekülgse stiiliga, austades viinamarjade ja viinapuude loomulikke omadusi. Üle viie tuhande roositaime ja tuhat traditsioonilist tugipostidena nn.”värvilist pliiatsipulka” loovad viinamarjaistanduse ümber rõõmu ning annavad edasi Pico Maccario traditsioone ja rõõmsat meeleolu.

LANGHE

Langhe piirkonnas haldab Pico Maccario Nebbiolo viinamarjaistandusi Neive, Serralunga d’Alba ja Barolo vallas, see viimane on maineka Cannubi viinamarjaistandusega, mis on hästi tuntud ja kõrgelt tunnustatud kui vanim Itaalias (1752), ja kuulub ühe kõige tähtsama viinamarjaistanduse hulka maailmas. Langhe piirkonna terroiirid, kus Barolot ja Barbarescot toodetakse, on väga vanad: need pärinevad miotseeni geograafilisest ajastust. Kompaktne pinnas ja peen tekstuur lisavad veinidele elegantsi, lisades unikaalset evolutsiooni aja jooksul.

Pico Maccario veinid: klikates SIIA, kinnitate et olete vähemalt 18 a. vanune

Pico Maccario PLIIATSID

Pico Maccario viinamarjaistandusi tähistavad ligi  1000 pliiatsipulka 22 erinevas värvitoonis, tuues rõõmu ja värvi territooriumile, mida UNESCO tunnustab alates 2014. aastast.

Värvilised puidust postid on aastate jooksul muutunud veinimajas kohustuslikuks ja kujutavad endast elegantset alternatiivi klassikalistele “neutraalsetele” puidust tugedele;

Kõik sai alguse pliiatsipulkade algsest kontseptsioonist… tugeva disainimõjuga eksklusiivse, pliiatsit meenutava pudeli konteineri loomisel, et pakkuda ainulaadset ja erilist kingitust koos nauditava disainiga.

 

 

Auhinnatud punased veinid:

Barbera d’Asti Docg Lavignone – 2021 WS 92 PTS
Barbera d’Asti Docg Lavignone – 2020 WS 91 PTS
Barbera d’Asti Docg Lavignone – 2019 WS 90 PTS
Barbera d’Asti Docg Lavignone – 2017-2018 TRE BICCHIERI GAMBERO ROSSO

Nizza Docg Tre Roveri – 2020 FALSTAFF 90 PTS
Nizza Docg Tre Roveri – 2018-2019 TRE BICCHIERI GAMBERO ROSSO
Nizza Docg Tre Roveri – 2017 WINE ENTHUSIAST 90 PTS
Nizza Docg Tre Roveri – 2017 DECANTER 90 PTS SILVER

Barbaresco Docg 2019 – JS 88 PTS
Barbaresco Docg 2018 – JS 91 PTS

Nizza Docg Riserva Epico 2019 – FALSTAFF 92 PTS
Nizza Docg Riserva Epico 2015-2019 – TRE BICCHIERI GAMBERO ROSSO
Nizza Docg Riserva Epico 2017 – DECANTER 95 PTS GOLD
Nizza Docg Riserva Epico 2018 – MERANO GOLD MEDAL
Nizza Docg Riserva Epico 2017 – DECANTER 92 PTS